Novomeského 2139/1, Praha 4, 149 00
+420 267 915 120
info@eduso.cz

Spolupracujeme


Propojení s praxí

Základem výuky je snaha o co největší propojení s praxí. Proto škola spolu se Sdružením soukromých škol ČR organizovala jako pilotní škola v říjnu 2014 výstavu „Řemeslo žije!“ v Senátu Parlamentu ČR. Se školami, zabývající se řemeslnými obory, jsme ve stálém vzájemném pracovním kontaktu.

 

Zaměřujeme se také na co co největší propojení školy s výrobními organizacemi. Jako příklad můžeme uvést pracovní kontakty se Slévárnami Beneš – Klát, pro kterou navrhují naši žáci design výrobků. Kromě kontaktu s výrobou usilujeme o co největší sociální přesah naší činnosti.

 

Spolupráce

Spolupracujeme např. s IKEM projektem „Na dřeň!“, kdy jsme připravili loga a propagační materiály pro dárce kostní dřeně. Pro Jihoměstskou sociální, a. s., která patří Městské části Praha 11, jsme navrhli používané logo.

 

Udržujeme kontakty s Klokánkem, Mateřskou školou  Sulanského a s handicapovými dětmi z Modré školy. Tyto děti zveme na naše akce (např. loutková představení, Zahradní slavnost), děláme pro ně Mikulášskou nadílku, další různé kulturní aktivity, apod. Kresby a grafiky našich žáků byly použity v publikacích katedry etnologie Univerzity Karlovy.

Naše škola je také spolupořadatelkou festivalu „Mezi ploty“, který proběhne na konci října 2015 v Areálu Psychiatrické léčebny v Praze 8 – Bohnicích.  

 

Partnerské školy

Spolupracujeme i se zahraničními neziskovými organizacemi. Vytváříme animační projekty pro léčebné programy EEG INSTITUT WARSZAWA, kde se léčí těžce nemocné děti. Všechny naše uvedené sociální aktivity provádíme bezplatně. 

 

V rámci evropského vzdělávacího programu Erasmus jsou našimi partnerskými školami:

Finsko - Oulun seudun koulutuskuntayhtyma Osekk    

Španělsko - Escuela de Arte Albacete

Polsko - Zespol Szkol Budowlanych i Plastycznych w Grudziadzu

Litva - Daugavpils Dizaina un makslas vidusskola "Saules skola"